Бізнес ідея більярдного клубу

   Більярд в нашій країні є досить популярним видом спорту, який привертає увагу і підлітків, і дорослих людей. Сьогодні можна говорити про існування такої спортивної гри, як більярд, тому що з цього виду спорту проводяться змагання та інші заходи. Відкривши більярдний клуб, і грамотно організувавши його роботу, можна заробити непогані гроші.

   Одним з найважливіших факторів успіху в більярдному бізнесі є правильно вибране місце для організації бізнесу, а також грамотна концепція такого розважального закладу. Всі існуючі сьогодні більярдні клуби можна розділити на три великі групи в залежності від розміру і кількості столів. Перший тип - це більярдні клуби, розташовані в складі будинків відпочинку, пансіонатів і різноманітних готелів. У таких клубах розташоване зазвичай три-п'ять столів, і призначені вони в більшості своїй для аматорських ігор. Друга група більярдних клубів - це клуби, які знаходяться у складі розважальних центрів і торгових будинків. Тут можна зустріти до 15 столів, причому часто це столи для різних видів більярду. Нерідко на території таких клубів проводяться професійні змагання регіонального рівня. Третій тип більярдних клубів - це клуби, які розташовуються в окремих приміщеннях, де знаходиться до 20 столів.Витрати на організацію роботи такого клубу значні, але і прибуток від його роботи набагато більший. Крім того, всі існуючі сьогодні більярдні клуби можна умовно розділити на розважальні, аматорські, спортивні та елітні.
   Іноді в більярдних клубах, зазвичай розважального характеру, представлені й інші, альтернативні розваги. Якщо говорити про професійні клуби, то тут наголос робиться більшою мірою на якість обладнання.
   Збираючись відкривати більярдний клуб у своєму місті, неодмінно визначтеся з тим, яким буде характер цього клубу, продумайте його концепцію та філософію. Це допоможе скласти бізнес-план, грамотно розподілити витрати і незабаром отримати прибуток від роботи такого клубу. Цілком природно, до прикладу, що професіональні клуби вимагають від своїх власників більшого числа інвестицій, кошти від яких спрямовуються на придбання високовартісного якісного обладнання. У той же час, окупити такі витрати на проведенні турнірів буде дуже складно. Саме тому, в гонитві за високим прибутком і отриманням високої рентабельності, підприємці намагаються поєднати формат спортивного та розважального клубу, а також отримати доходи від розміщення реклами в більярдному залі.
   Якщо ж прийнято рішення відкривати елітний клуб, то підприємець повинен володіти фінансовою спроможністю і зразковою базою потенційних клієнтів. Не володіючи цими перевагами, в кілька разів зростає ймовірність того, що ледь розпочавшись, бізнес прогорить. Ринок більярдних клубів в нашій країні бізнес-аналітики називають висококонкурентним. Незважаючи на те, що багато підприємців парирують їм, доводячи, що на ринку досить великий відсоток вільного місця, аналітики впевнені, що це тільки питання часу. Зі збільшенням популярності цього виду спорту буде рости і кількість більярдних клубів, які пропонують свої послуги відвідувачам різних соціальних верств. В даний час ще є реальні можливості увійти на цей ринок, проте завжди слід пам'ятати, що це буде пов'язане з високими витратами. У середньостатистичному місті, де досить клубів з недорогими і вже хитаються столами, а також протертим сукном, ще один такий клуб не буде затребуваним. Значить, щоб створити дійсно успішний бізнес, потрібно купити якісні столи і дорогий інвентар, а також налаштуватися на отримання прибутку через деякий час. У цьому бізнесі зазвичай "виживають" і процвітають ті підприємці, які не стільки женуться за величезним прибутком, скільки працюють за ідею, слідуючи своїм інтересам.
   Відкриваючи більярдний клуб, важливо враховувати, що Ви можете зіткнутися з низкою суттєвих проблем. Одна з них - це відсутність грамотного персоналу. Зокрема, мова йде про маркери. Абсолютна більшість закладів приймає на цю посаду простих студентів, які знайомі з правилами гри лише з чуток. Їх рівень гри зазвичай набагато нижче рівня середньостатистичного відвідувача. Такий співробітник більярдного клубу відлякає серйозних клієнтів, а значить керівництво клубу втратить не тільки прибуток, але і свою репутацію. Досвідчені підприємці впевнені, що в цьому випадку є сенс у тому, щоб переплатити деяку суму на заробітну плату професійного маркера, але при цьому виграти від його вміння працювати і рівня кваліфікації. Не менше уваги варто приділяти і вибору приміщення. Як і  в будь-якому іншому бізнесі, пов'язаному з частими візитами клієнтів, не можна нехтувати цим пунктом. І тут підприємець знову повинен робити складний вибір. З одного боку, дороге приміщення в кілька разів збільшить термін окупності проекту, тому що саме оренда являє собою одну з головних статей витрат більярдного клубу. З іншого ж боку, занадто дешеві приміщення або розташовані в невигідному районі, або дуже старі і практично не придатні до експлуатації. У будь-якому випадку це призведе до значного зменшення потоку клієнтів, а значить і негативно позначиться на прибутку. Оптимальним варіантом є будівля в першій лінії будинків густонаселених районів міста.
   Ще одним суттєвим аспектом, важливим при відкритті більярдного клубу є те, що слід чітко визначити цільову аудиторію. Для молоді доцільно організувати клуб, де більшість столів призначені для гри в "американку", а от клієнти старшої вікової групи воліють російський більярд. У будь-якому випадку, допомогти в організації більярдного клубу може консультація професійного гравця, а також маркетингові дослідження в цій області.