5 причин не працювати на себе

 
 Відкриття власної справи здається досить привабливою ідеєю для багатьох, але лише одиниці успішно втілюють її в життя. Причин тому багато, але головна полягає у невмінні реально оцінювати свої можливості.
   Бажання відкрити власну справу більш характерно для людей молодого віку, кажуть психологи. В основному, це пов'язано з юнацьким запалом і незнанням всіх життєвих реалій. І в світі не так вже й багато прикладів молодих успішних підприємців. Так, у рейтингу 400 найбагатших американських бізнесменів 2013 року, за версією журналу Forbes, виявилося всього лише 20 чоловік молодше 45 років.

   На шляху до успішної власної справи вас може очікувати безліч підводних каменів.
1 . Брак досвіду. Щоб розбиратися в якійсь справі і вивести її на певний рівень, потрібно мати хороший багаж знань. Для цього мало просто читати книги, а також історії успіху великих бізнесменів. Мало і спілкування з тими, хто вже досяг певних висот у сфері бізнесу. У першу чергу, необхідно на власному досвіді дізнатися, що таке бізнес, побачити зсередини систему роботи. Ніяка теорія не зможе замінити досвід і помилки, на яких люди вчаться.
   Тим, хто боїться тих самих помилок не варто починати власну справу, адже саме помилки є найкращим вчителем. І вік якого навчають абсолютно не є показником: людина з високим рівнем навченості може придбати набагато більше знань на протязі року-двох, ніж ледар, створюючи видимість зацікавленості у справі, за все своє життя .
   Важливо пам'ятати і про конкурентів, які, швидше за все, спробують вас нейтралізувати. Без досвіду ви можете і не підозрювати про підводні камені сфери, в який ви вирішили працювати.
2 . Відсутність знайомств і зв'язків. Мова тут йде не стільки про знайомих, які безпосередньо допоможуть стартувати в бізнесі, скільки про тих, хто допоможе вам знайти вірний шлях до успіху, хто підкаже і навчить .
   У процесі відкриття своєї справи, виникає величезна кількість питань: куди звертатися, як отримати той чи інший документ або вирішити нагальне питання.
3 . Відсутність стартового капіталу. Щоб розпочати власну справу, важливо мати стартовий капітал. Наприклад, для відкриття магазину одягу, спочатку необхідно мати гроші на оренду приміщення та закупівлю товарів. А для збільшення продажів бажано мати широкий асортимент товарів. Відповідно грошей потрібно чимало. І це без обліку податків, внесків та інших поборів.
4 . Невміння спілкуватися з людьми. Працюючи на себе, ви не зможете закритися в маленькій кімнатці і ні з ким не спілкуватися, тихенько роблячи свою роботу. Вам постійно доведеться контактувати з підлеглими, партнерами, різними державними службами, вирішуючи в процесі діяльності різні конфлікти. Також вам доведеться спілкуватися зі своїми клієнтами, щоб дізнатися їхню думку про ваші товари або послуги, дізнатися нові потреби і в цілому вивчити свою цільову аудиторію.
   Слід відзначити і наявність лідерських якостей. Адже вам доведеться організовувати не лише свою роботу, але й роботу інших людей.
5 . Відсутність стабільності. Працюючи на себе, ви ніколи не будете мати стабільного графіка і заробітку. Вам доведеться максимум часу віддавати роботі, а сім'я і дозвілля підуть на другий план. Час вже не буде належати вам, його поглине ваша справа. З розумінням того, що чим більше часу ви будете віддавати роботі, тим більше заробите, елементарно з'явиться бажання максимум сил віддавати саме бізнесу, а це може не сподобатися близьким.
   Цей список можна продовжувати до нескінченності, адже починаючи працювати на себе, ви зіткнетеся з безліччю проблем і не факт, що зумієте їх вирішити. Щоб стати успішним, треба мати сильну психіку і величезну віру в свої сили, адже якщо хоч трохи почнете сумніватися, то це стане першим кроком на шляху до провалу .
   Але вже якщо ви зважилися працювати на себе, то варто пам'ятати, що головне - це досвід і знання, які завжди допоможуть стати на ноги. Джон Рокфеллер свого часу говорив: "Якщо ваша єдина мета полягає в тому, щоб стати багатим, ви ніколи не досягнете її ".
   Яскравий тому доказ - відомий американський бізнесмен Дональд Трамп, який у 1980-х втратив все своє майно. Але завдяки досвіду він за короткий час зміг відновити своє фінансове становище.
   Так що, якщо ви вже вирішили працювати на себе, варто добре зважити всі за і проти цього вибору.